Velká Javořina

Velká Javořina

Popis


Velká Javořina je nejvyšší horou chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty s nadmořskou výškou 970 metrů. Hora se nachází na moravsko-slovenském pomezí. Na vrcholu je charakteristický televizní vysílač. Vrcholová louka a severní svahy s původními bukovými lesy jsou chráněny jako národní přírodní rezervace. Rostou zde až 200 let staré buky a je zde hojný výskyt několika druhů orchidejí. Z Velké Javořiny je krásný výhled na Bílé Karpaty, Vizovické vrchy a Chřiby. Na Slovensku jsou vidět Vršatecká bradla, Strážovské vrchy, Považský Inovec, řeka Váh a severní část Malých Karpat s Čachtickým hradem.

Mapa


Velká Javořina
Vzdálenost od AgroPenzionu Vzdálenost 32,3 km od AgroPenzionu Sádky
Možnost cykloturistiky Možnost cykloturistiky
Cestování autem Trasa je vhodní pro cestování autem nebo autobusem
 

Ukázky z místa


Výlety v okolí

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Archeologický skanzen Modrá představuje život obyvatel Velké Moravy. Návštěvníci si mohou vyzkoušet dávná řemesla, ochutnat speciality, děti ocení volně pobíhající zvířata. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Placené vstupné
Břestecká skála

Břestecká skála

Břestecká skála je přírodní památka, která je součástí chřibského pohoří. Nachází se v těsné blízkosti turisticky oblíbeného hradu Buchlova a Barborky (kaple sv. Barbory). Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování
Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum Kunovice

Pro milovníky letadel a letectví je vhodná návštěva Leteckého muzea Kunovice. V muzeu můžete vidět letadla vyrobená v Kunovicích i letadla od ostatních výrobců. S muzeem je spojena činnost Slováckého aeroklubu, který nabízí pozorovací lety, vyhlídkové lety horkovzdušným balónem, skoky padákem a další. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Pro děti Placené vstupné
Historické město Uherské Hradiště

Historické město Uherské Hradiště

Město Uherské Hradiště nabízí mnoho historických památek jako je například kostel sv. Františka Xaverského, Stanclova Lékárna U Zlaté koruny, Morový sloup na Mariánském náměstí a mnoho dalších historických památek. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Pro děti
First Previous 1 2 3 4 5  ... Next Last