Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Popis


Archeologický skanzen Modrá se nachází na okraji vesnice Modrá v okrese Uherské Hradiště. K jeho otevření došlo v roce 2004. Skanzen představuje život obyvatel Velké Moravy. Tvoří ho sídliště s palisádovým opevněním, bránou a strážnými věžemi. V těsné blízkosti areálu se nacházejí základy velkomoravského kostelíka, poblíž něho byla postavena v letech 1998-2000 jeho novodobá replika. Všechny stavby byly vybudovány na základě archeologických nálezů z oblasti středního Pomoraví. Uvnitř areálu skanzenu se nachází repliky soudobých staveb včetně polozemnicových chat, řemeslnického okrsku a domu představujícího sídlo místního velmože, tzv. paláce. Během roku jsou v Archeoskanzenu Modrá pořádány různé kulturní a naučné akce. Mezi tyto akce patří například Den medu a medoviny, Veligrad, Vítání jara, Slet čarodějnic a spousta dalších naučných představení.

Mapa


Archeoskanzen Modrá
Vzdálenost od AgroPenzionu Vzdálenost 9,6 km od AgroPenzionu Sádky
Možnost pěší turistiky Možnost pěší turistiky
Možnost cykloturistiky Možnost cykloturistiky
Možnost stravování V okolí výletu je možnost stravování
Placené vstupné Placené vstupné
 

Ukázky z místa


Kontakty


Adresa:
687 06 Modrá
E-mail:
archeoskanzen@email.cz
Telefon:
+420 572 501 823
Webové stránky:
www.archeoskanzen.cz

Výlety v okolí

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Archeologický skanzen Modrá představuje život obyvatel Velké Moravy. Návštěvníci si mohou vyzkoušet dávná řemesla, ochutnat speciality, děti ocení volně pobíhající zvířata. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Placené vstupné
Břestecká skála

Břestecká skála

Břestecká skála je přírodní památka, která je součástí chřibského pohoří. Nachází se v těsné blízkosti turisticky oblíbeného hradu Buchlova a Barborky (kaple sv. Barbory). Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování
Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum Kunovice

Pro milovníky letadel a letectví je vhodná návštěva Leteckého muzea Kunovice. V muzeu můžete vidět letadla vyrobená v Kunovicích i letadla od ostatních výrobců. S muzeem je spojena činnost Slováckého aeroklubu, který nabízí pozorovací lety, vyhlídkové lety horkovzdušným balónem, skoky padákem a další. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Pro děti Placené vstupné
Historické město Uherské Hradiště

Historické město Uherské Hradiště

Město Uherské Hradiště nabízí mnoho historických památek jako je například kostel sv. Františka Xaverského, Stanclova Lékárna U Zlaté koruny, Morový sloup na Mariánském náměstí a mnoho dalších historických památek. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Pro děti
First Previous 1 2 3 4 5  ... Next Last