Rozhledna Rochus

Rozhledna Rochus

Popis


Rozhledna Rochus se nachází u Uherského Hradiště-Mařatic na návrší zvaném Rovnina. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 24 metrů, na níž se dostanete po zdolání 125 ° točitého vřetenového schodiště. Rozledna nabízí výhled do širokého okolí. Na východě je krajina lemována pohořím Bílých Karpat s nejvyšší horou Velká Javořina, na západě pohořím Chřiby se siluetou hradu Buchlova, kaple sv. Barbory a Holého kopce. Otevření vyhlídky proběhlo v září 2003. Celková výška rozhledny byla původně 49,5 metrů, v říjnu 2012 byla rozhledna navýšena na 55 metrů v souvislosti s instalací vysílače.

Mapa


Rohledna Rochus
Vzdálenost od AgroPenzionu Vzdálenost 7,7 km od AgroPenzionu Sádky
Možnost pěší turistiky Možnost pěší turistiky
Možnost cykloturistiky Možnost cykloturistiky
 

Ukázky z místa


Výlety v okolí

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Archeologický skanzen Modrá představuje život obyvatel Velké Moravy. Návštěvníci si mohou vyzkoušet dávná řemesla, ochutnat speciality, děti ocení volně pobíhající zvířata. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Placené vstupné
Břestecká skála

Břestecká skála

Břestecká skála je přírodní památka, která je součástí chřibského pohoří. Nachází se v těsné blízkosti turisticky oblíbeného hradu Buchlova a Barborky (kaple sv. Barbory). Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování
Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum Kunovice

Pro milovníky letadel a letectví je vhodná návštěva Leteckého muzea Kunovice. V muzeu můžete vidět letadla vyrobená v Kunovicích i letadla od ostatních výrobců. S muzeem je spojena činnost Slováckého aeroklubu, který nabízí pozorovací lety, vyhlídkové lety horkovzdušným balónem, skoky padákem a další. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Pro děti Placené vstupné
Historické město Uherské Hradiště

Historické město Uherské Hradiště

Město Uherské Hradiště nabízí mnoho historických památek jako je například kostel sv. Františka Xaverského, Stanclova Lékárna U Zlaté koruny, Morový sloup na Mariánském náměstí a mnoho dalších historických památek. Více informací zde.

Vzdálenost od AgroPenzionu Pěší turistika Cykloturistika Možnost stravování Pro děti
First Previous 1 2 3 4 5  ... Next Last