Přeskočit na navigaci

Kalendář akcí

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek - září 2017

9. až 10. 9. 2017. 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherského Hradiště, právem nazývaného slováckou metropolí.

Více informací zde

Rozloučení s prázdninami

Rockový večer

Piknikování

Letní filmová škola - červenec / srpen 2017

Uherské Hradiště28. 7. až  5. 8. 2017.

Letní filmová škola Uherské Hradiště je řadu let největším nesoutěžním filmovým festivalem v České republice. Již od roku 1964 je cílem akce rozšiřovat filmový obzor členů filmových klubů a filmových nadšenců (z nich velkou část tvoří středoškolští a vysokoškolští studenti) a seznamovat je s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech. Po roce 2000 zaznamenala LFŠ výrazný rozvoj – ze semináře primárně zaměřeného na členy filmových klubů se stala druhou největší filmovou akcí na území České republiky, kterou každoročně navštíví tisíce diváků (v posledních letech vždy kolem 6 000 návštěvníků). Filmy jsou promítány v sedmi sálech a dvou letních kinech rozmístěných po celém Uherském Hradišti. Letní filmovou školou pořádá Asociace českých filmových klubů.
Více informací zde

Ekologický festival "Týká se to také tebe" - Červen 2017

Týká se to také tebe je ekologický festival, který se především prostřednictvím mezinárodní soutěže filmů a fotografické soutěže vyjadřuje k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě. Festival se koná od 9. do 11. června 2017Uherském Hradišti.
Více informací zde.

Slovácké léto

30.6.2017 - 9.7.2017

Slovácké léto je významná kulturní událost s bohatým doprovodným programem. Čeká zde na vás spousta sportovních soutěží, včetně kulturního programu nebo zábavných odpolední pro děti.

Více informací zde

Seznam otevřených památek zde

Otevírání pastvin a stavění máje

1. května 2017

Dne 1.5.2017 od 10:00 - 17:00 se uskuteční otevírání pastvin a stavění máje ve skanzenu Rochus. Tato akce vám nabídne prohlídku expozic, mini ZOO hospodářských zvířat, ukázky zpracování ovčí vlny, pečení a zdobení perníčků, dále zde budou zábavná naučná stanoviště a jiné.

Více informací zde

Seznam otevřených památek zde

Den otevřených dveří Jarošovského pivovaru

1. května 2017

Dne 1.5.2017 od 11:00 - 18:00 se uskuteční den otevřených dveří v Jarošovském pivovaru. Nahlédnete tak do procesu výroby piva, bude zde ochutnávka jarošovským piv, k zakousnutí maso na rožni a do toho všeho bude hrát kapela SORY.

Více informací zde

Seznam otevřených památek zde

Na kole vinohrady Uherskohradišťska

29. dubna 2017

Dne 29.4.2017 se uskuteční 12. ročník symbolického otevírání cyklostezek. Vydejte se i vy po stopách vinařské stezky a vychutnejte si nádherné pohledy do kraje a navštivte zajímavá místa regionu.

Více informací zde

Seznam otevřených památek zde

Expozice věznice Uherské Hradiště

27. 4. 2017

Dne 27.4.2017 v 17:00 se ve věznici v Uherském Hradišti uskuteční jedinečná expozice, která vznikla ve spolupráci města Uherské Hradiště, Slováckého muzea, Klubu kultury a Memorie. Tato expozice nabídne ústřední téma dvou totalitních režimů - nacistický a komunistický. K vidění zde budou unikátní videozáběry pořízené z dronu, audionahrávky s bývalými vězni, dobové fotografie a dokumenty.

Více informací zde

Seznam otevřených památek zde